Clothing Accessories

10 Úžasné výhody aminokyselin pro dobré zdraví

aminokyseliny jsou pro tělo velmi nezbytné. Vzhledem k tomu, že je tělo neukládá, musí být spotřebovány v jakékoli formě denně nebo pravidelně. Tyto aminokyseliny jsou rozděleny do dvou kategorií, jmenovitě nezbytných a nepodstatných aminokyselin. Esenciální aminokyseliny jsou sloučeniny odvozené naším tělem prostřednictvím zdrojů potravy.
Zdroj: Shape.Com, neesenciální aminokyseliny lze produkovat prostřednictvím určitých zdrojů potravy, zejména v játrech.
Pokud vás zajímá, co dělají aminokyseliny, měli byste si přečíst níže.

Co jsou aminokyseliny?
Aminokyseliny jsou proteinové stavební bloky nalezené v několika zdrojích potravy. K dispozici jsou také ve formě doplňku.
I když doplňky aminokyselin jsou většinou přijímány sportovci, může to být přínosem pro všechny, protože mají tendenci produkovat enzymy.

Přínosy pro zdraví aminokyselin:
Existuje několik přínosů aminokyselin, včetně zvýšení růstu svalů, prevence únavy, zvyšování ztráty tuku, nižšího zánětu, podpory zdraví vlasů, zvyšování kognitivní funkce, zpoždění stárnutí a dalších.
1. Zvyšuje růst svalů:
Lidé používající doplňky aminokyselin denně vidí pozitivní dopad na jejich růst svalů. Leucin a další dva BCAA jsou propojeny při stimulaci proteinu během tréninku. Studie také poukázaly, že doplňky aminokyselin zvyšují růst svalových oblastí slabých oblastí těla.

2. Snižuje bolavé svaly:
Studie naznačují, že aminokyseliny mohou pomoci zmírnit bolestivé svaly po fyzické aktivitě. Tělo se po cvičení přirozeně cítí bolestivé, zejména po nové tréninkové rutině. Je známo, že aminokyseliny snižují poškození svalů a snižují závažnost zpožděné bolestivosti svalu.
3. Snižuje únavu cvičení:
Při provádění fyzických aktivit máme tendenci uvolňovat energii potřebnou tělem k doplnění. Kdykoli naše tělo uvolní glykogen, máme sklon se snadno unavit. Studie však zjistily, že užívání aminokyselin denně může naše tělo umožnit lepšímu skladování glykogenu, a tím zvýšit naši vytrvalostní úroveň.

4. Zabraňuje svalovým odpadům:
Použití Wolverhampton Wanderers Dres aminokyselin může pomoci při prevenci svalového odpadu. Svalové proteiny neustále rozkládají a jsou syntetizovány. Existuje několik studií, které schválily pomocí doplňků aminokyselin pro prevenci rozpadu svalového proteinu.
5. Zlepšuje onemocnění jater:
Použití aminokyselin může zlepšit onemocnění cirhózy, FC Utrecht Dres kde játra přestanou správně fungovat. Uvádí se, že 50% lidí trpících cirhózou vyvíjí jaterní encefalopatii, což je ztráta funkce mozku. Studie naznačily, že užívání aminokyselin může poskytnout ochranu proti onemocnění jater nebo rakovinou jater.

9. Zabraňuje zánětu:
Aminokyseliny mohou snížit zánět svalů a klouby. Z tohoto důvodu byste měli mít dostatek doplňků aminokyselin pro prevenci zánětu související s bolestí kloubů, onemocněním jater, cukrovkou a dalšími podmínkami.
10. Podporujte růst vlasů:
Existuje několik aminokyselin, které mohou být prospěšné pro růst vlasů, včetně argininu, cysteinu, methioninu a lysinu. Produkují vlasy produkcí keratinu, což je základní vlasový protein. Tyto aminokyseliny také zvyšují červené krvinky potřebné k dodávání kyslíku do vlasových folikulů a zároveň podporují růst vlasů.
Aminokyseliny potraviny:
Následuje několik skupin potravin obsahujících nejvíce aminokyselin:
Zdroj: HRLSupplements.com1. živočišné proteiny:
Jsou také známé jako zdravé proteiny. Patří mezi ně vepřové maso, kuře, vejce, hovězí maso a krůtí. ale doporučuje se mít libové maso. Další potraviny, které obsahují aminokyseliny, jako jsou mléčné výrobky, jako je mléko a jogurt.
2. mořské plody:
Mořské plody zahrnují ryby jako tuňák, losos Saúdskoarabská fotbalová reprezentace Dres a halibut, které obsahují nejen aminokyseliny, ale také omega-3 mastné kyseliny.
3. Matice, luštěniny a semena:
Ořechy, luštěniny a semena jsou považovány za neúplné proteiny, protože jedno specifické jídlo neobsahuje všechny esenciální aminokyseliny. ale může být přínosem kombinace všech tří. Jen málo z těchto potravin zahrnuje černé fazole, pinto fazole, vlašské ořechy, mandle a cizrna.
4. Celá zrna:
Celá zrna, jako je quinoa, obsahují všechny důležité aminokyseliny. To tedy přispívá k úplnému proteinu. Existují i ​​další potraviny, které obsahují celá zrna, jako je bílý chléb, těstoviny zrna a rýže.
Tyto potraviny můžete zahrnout do své každodenní stravy spolu s syrovátkovým proteinem po konzultaci s lékařem nebo odborníkem na výživu.
Tipy:
Pokud trpíte určitými potravinovými alergiemi, pak užívání několika doplňků aminokyselin může způsobit vedlejší účinky. Například proteinové produkty, jako je syrovátka, mohou vyvolat alergie, zatímco doplňky sójových aminokyselin mohou být nevhodné pro ty, kteří trpí sójovými alergiemi.
Zkontrolujte u zdravotnického pracovníka. Mohou navrhnout doplněk aminokyselin, který nezpůsobuje vedlejší účinky a také doporučení pro správné dávkování.
Aminokyselinové vedlejší účinky:
Příliš mnoho aminokyseliny může vést k několika vedlejším účinkům, jako je:
Zdroj: Thebusinesstactics.com1. Problém během těhotenství a kojení:
Není mnoho snull

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *